Wybierz rolety rzymskie elektryczne - skorzystaj z naszych doświadczeń

Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania jakie zadają nam Klienci przed zakupem rolet rzymskich

Jak duże mogą być rolety rzymskie sterowane elektrycznie?

Stosujemy sprawdzone i ciche mechanizmy V-XL. Maksymalna długość kasety górnej to 580 cm! Natomiast zakres wysokości zwijania sznurków to 600 cm, z tym że same sznurki mogą być znacznie dłuższe. Te dwa parametry należy zestawić z udźwigiem napędu.

Czy systemy elektryczne do rolet rzymskich są głośne?

Nasze mechanizmy rolet V-XL wyposażamy w ciche napędy Somfy Sonesse. Oczywiście same silniki to nie wszystko. Obracające się szpulki nawojowe oraz inne ruchome elementy wewnątrz aluminiowej kasety zawsze powodują szum. W naszych systemach ten dźwięk się nie wydobywa na zewnątrz. Jest on szczelnie zamknięty w rynnie górnej, wyciszonej uszczelką!

Ile miejsca zajmuje elektryczne roleta rzymska po złożeniu?

Przy wyborze rolet rzymskich należy uwzględnić ilość miejsca nad oknem – wysokość nadproża. Ta wartość ma decydujące znaczenie czy złożona roleta umożliwi otwieranie / uchylanie okna. Wysokość pakietu podciągniętej rolety liftowanej: rzymskiej lub austriackiej zależy głównie od wysokości okna oraz poziomego rozstawu prętów usztywniających. Po zainstalowaniu sam mechanizm V-XL zajmuje ok. 8 cm wysokości,  pod nim muszą się zmieścić złożone na pół pola tkaniny i obciążnik dolny.  Zazwyczaj wysokość takiego pakietu zajmuje co najmniej 20 cm.

Ile sznurków jest w elektrycznych roletach rzymskich?

Skrajne sznureczki podciągające umieszczane są najczęściej 8-10 cm od krawędzi systemu. Natomiast ich całkowita ilość związana jest z wymiarem kasety mechanizmu. Przestrzeń pomiędzy skrajnymi sznurkami jest dzielona w taki sposób, by tkanina mogła być mocowana do sznureczków w odstępach 40-55 cm.

Jak ciężkie tkaniny można zastosować do rolet rzymskich sterowanych elektrycznie?

Na ciężar rolety składają się: wagą samej tkaniny, obciążnika dolnego, fiszbin oraz innych elementów mocujących. Mechanizmy V-XL wyposażamy w napędy dostosowane są ciężaru rolet rzymskich i stor liftowanych. Standardowe napędy 3Nm i szybkości 30 obrotów na minutę poradzą sobie z ciężarem 6 kg, a kolejne dwa 6Nm oraz 9Nm stosujemy do tkanin o wadze 12 i 18 kg. Należy pamiętać że większy udźwig napędu przekłada się na wolniejszą pracę z prędkością 20 lub nawet 10 obrotów na minutę

Czy dwie elektryczne rolety rzymskie można obsługiwać jednym włącznikiem ściennym?

Przygotowując przewody do rolet należy pamiętać, że jeden włącznik nie może obsługiwać dwóch napędów fazowych. Jeżeli ten rodzaj obsługi rolet rzymskich jest wymagany to należy zainstalować przekaźnik separacyjny np. Somfy TR2. Problem nie dotyczy działania bezprzewodowego włącznika ściennego i napędów rolet rzymskich sterowanych radiowo.

Dowiedz się więcej o elektrycznych roletach rzymskich