GK28 szyna do zabudowy w suficie.

Szyna manualna GK28, bez napędu – do zawieszania firan lub zasłon może być wkomponowana w linię sufitu podwieszanego, instalowana w płytach gipsowo-kartonowych lub w zabudowach stolarskich.

Aluminiowa szyna, lakierowana proszkowo w kolorze białym RAL 9003 do montażu w płytach gipsowo-kartonowych nie wymaga żadnych dodatkowych uchwytów. Fabryczne otwory rozmieszczone są w profilu co 30 cm i gwarantują stabilne przyleganie do powierzchni płyt g-k.

Boczne kołnierze szerokości 6 mm idealnie zakrywają ewentualne nierówności na krawędziach ciętych płyt. Szyny GK28 mogą być wyposażone w suwaki Asymetryczne lub System Wave.

Zainstalowanie szyn w suficie skupia uwagę wyłącznie na zasłonach lub firanach. Sama szyna GK28 nie dominuje we wnętrzu, ale sprawia, że tkaniny niemal przylegają do płaszczyzny sufitu.

Perfekcyjnie ułożone zasłony....

W szynie GK28 mogą być zainstalowane opcjonalnie suwaki Wave – połączone ze sobą co 6 lub 8 cm. Taśma Wave mocowana jest do nich w proporcjonalnie dłuższych odstępach niż rozstaw suwaków. Od tego rozmieszczenia zależy jak głęboka powstanie 'fala’ i ile tkaniny będzie potrzebne by zasłonić całą długość szyny. System Wave daje ładny efekt głębokich, równomiernie układających się fałd.

Szerokie kołnierze ukrywają ewentualne nierówności przyciętych płyt

Profile GK28 dostarczamy dokładnie na wymiar lub w odcinkach o długości 600 cm

Szynę możemy dostarczyć giętą po łuku lub giętą punktowo na dowolny kąt

Warto wcześniej przygotować kanał w suficie lub zabudowie stolarskiej

Zasłony tuż pod sufitem

Wystarczy przykręcić do zabudowy

Projektując umiejscowienie na suficie dobrze jest wyznaczyć środek toru na ok 6-8 cm od okna / ściany (uwzględnić należy dodatkowe utrudnienia np. wystający kaloryfer lub parapet). Każdy metr karnisza podsufitowego utrzyma tkaniny o wadze do 8 kg.
Instalacja szyn może być prowadzona do podkonstrukcji z profili montażowych, do płyt osb, a także bezpośrednio do betonowego stropu z naklejonymi płytami g-k.

Warto zadbać o staranny montaż by nie uszkodzić krawędzi szyny. Odpowiednio przygotowane mocowanie pozwala na zastosowanie suwaków oraz taśmy układającej Wave. Posiadamy profile w odcinkach o maksymalnej długości 6 metrów.

Wykonujemy gięcie szyn GK-28 po łuku oraz zagięcia punktowe np. 90 lub 135 stopni.

Wysokość profilu 12,5 mm.

Montaż w sufitcie podwieszanym

Kiedy instalować szyny w zabudowie GK?

Zalecamy przygotowanie konstrukcji z profili lub osadzenie płyty osb w przestrzeni sufitu obniżanego już na etapie wykonywania zabudowy. Następnie szynę GK28 należy dopasować do kanału wyciętego w suficie jeszcze przed jego malowaniem. Docelowy montaż szyny najlepiej przeprowadzić już po ostatecznym wykończeniu i pomalowaniu powierzchni sufitu, gdy wnętrze będzie czyste, bez kurzu budowlanego. Profile pozostaną czysty, a gładka powierzchnia zapewni najlepsze właściwości do cichego ślizgania się suwaków z zasłonami lub firanami.

A może karnisz elektryczny podtynkowy GK30?

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zainstalować karnisz elektryczny wpuszczany w sufit. Wiemy jak przygotować sufit, zabudowę z płyt g-k

Wycena szyn GK-28

Prosimy o podanie niezbędnych informacji dla przygotowania dokładnej wyceny szyn do zabudowy