GK28 szyna do zabudowy w suficie.

Szyna manualna GK28, bez napędu – do zawieszania firan lub zasłon może być wkomponowana w linię sufitu podwieszanego, instalowana w płytach gipsowo-kartonowych lub w zabudowach stolarskich.

Aluminiowa szyna, lakierowana proszkowo w kolorze białym RAL 9003 do montażu w płytach gipsowo-kartonowych nie wymaga żadnych dodatkowych uchwytów. Fabryczne otwory rozmieszczone są w profilu co 30 cm i gwarantują stabilne przyleganie do powierzchni płyt g-k.

Boczne kołnierze szerokości 6 mm idealnie zakrywają ewentualne nierówności na krawędziach ciętych płyt. Szyny GK28 mogą być wyposażone w suwaki Asymetryczne lub System Wave.

Zainstalowanie szyn w suficie skupia uwagę wyłącznie na zasłonach lub firanach. Sama szyna GK28 nie dominuje we wnętrzu, ale sprawia, że tkaniny niemal przylegają do płaszczyzny sufitu.

Perfekcyjnie ułożone zasłony....

W szynie GK28 mogą być zainstalowane opcjonalnie suwaki Wave – połączone ze sobą co 6 lub 8 cm. Taśma Wave mocowana jest do nich w proporcjonalnie dłuższych odstępach niż rozstaw suwaków. Od tego rozmieszczenia zależy jak głęboka powstanie 'fala’ i ile tkaniny będzie potrzebne by zasłonić całą długość szyny. System Wave daje ładny efekt głębokich, równomiernie układających się fałd.

Wycena szyn GK-28

Prosimy o podanie kilku informacji do przygotowania wyceny


  Szerokie kołnierze ukrywają ewentualne nierówności przyciętych płyt

  Profile GK28 dostarczamy dokładnie na wymiar lub w odcinkach o długości 600 cm

  Szynę możemy dostarczyć giętą po łuku lub giętą punktowo na dowolny kąt

  Warto wcześniej przygotować kanał w suficie lub zabudowie stolarskiej

  Zasłony tuż pod sufitem

  Wystarczy przykręcić do zabudowy

  Projektując umiejscowienie na suficie dobrze jest wyznaczyć środek toru na ok 6-8 cm od okna / ściany (uwzględnić należy dodatkowe utrudnienia np. wystający kaloryfer lub parapet). Każdy metr karnisza podsufitowego utrzyma tkaniny o wadze do 8 kg.
  Instalacja szyn może być prowadzona do podkonstrukcji z profili montażowych, do płyt osb, a także bezpośrednio do betonowego stropu z naklejonymi płytami g-k.

  Warto zadbać o staranny montaż by nie uszkodzić krawędzi szyny. Odpowiednio przygotowane mocowanie pozwala na zastosowanie suwaków oraz taśmy układającej Wave. Posiadamy profile w odcinkach o maksymalnej długości 6 metrów.

  Wykonujemy gięcie szyn GK-28 po łuku oraz zagięcia punktowe np. 90 lub 135 stopni.

  Wysokość profilu 12,5 mm.

  Montaż w sufitcie podwieszanym

  Kiedy instalować szyny w zabudowie GK?

  Zalecamy przygotowanie konstrukcji z profili lub osadzenie płyty osb w przestrzeni sufitu obniżanego już na etapie wykonywania zabudowy. Następnie szynę GK28 należy dopasować do kanału wyciętego w suficie jeszcze przed jego malowaniem. Docelowy montaż szyny najlepiej przeprowadzić już po ostatecznym wykończeniu i pomalowaniu powierzchni sufitu, gdy wnętrze będzie czyste, bez kurzu budowlanego. Profile pozostaną czysty, a gładka powierzchnia zapewni najlepsze właściwości do cichego ślizgania się suwaków z zasłonami lub firanami.

  A może karnisz elektryczny podtynkowy GK30?

  Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zainstalować karnisz elektryczny wpuszczany w sufit. Wiemy jak przygotować sufit, zabudowę z płyt g-k

  Szyna karnisza elektrycznego nie wystaje ponad linię sufitu podwieszanego

  Elektryczne karnisze do sufitów g-k mogą być gięte pod dowolnym kątem

  Karnisze elektryczne przeznaczone są do montażu przez wykonawców sufitów