GK28 - Szyna wkomponowana w linię sufitu

Aluminiowa szyna do zabudowy w sufitach z płyt g-k

Aluminiowa szyna, lakierowana proszkowo w kolorze białym RAL 9003 do montażu w płytach gipsowo-kartonowych nie wymaga żadnych dodatkowych uchwytów. Fabryczne otwory rozmieszczone są w profilu co 30 cm i gwarantują stabilne przyleganie do powierzchni płyt g-k.

Boczne kołnierze szerokości 6 mm idealnie zakrywają ewentualne nierówności na krawędziach ciętych płyt. Szyny GK28 mogą być wyposażone w suwaki Asymetryczne lub suwaki do taśmy Wave. Zastosowanie tego rozwiązania skupia uwagę wyłącznie na zasłonach lub firanach. Sama szyna nie dominuje we wnętrzu, ale sprawia, że tkaniny niemal przylegają do płaszczyzny sufitu.

Zasłony tuż pod sufitem

Wystarczy przykręcić do zabudowy

Projektując umiejscowienie na suficie dobrze jest wyznaczyć środek toru na ok 6-8 cm od okna / ściany (uwzględnić należy dodatkowe utrudnienia np. wystający kaloryfer lub parapet). Każdy metr karnisza podsufitowego utrzyma tkaniny o wadze do 8 kg.
Instalacja szyn może być prowadzona do podkonstrukcji z profili montażowych, do płyt osb, a także bezpośrednio do betonowego stropu z naklejonymi płytami g-k.

Warto zadbać o odpowiedni montaż by nie uszkodzić brzegu szyny przy dokręcaniu. Dlatego dostarczamy specjalne wkręty ze stali nierdzewnej oraz bloczek z tworzywa chroniący przed uszkodzeniem krawędzi w czasie instalacji. Posiadamy profile w odcinkach o maksymalnej długości 6 metrów.

Montaż w sufitcie powieszanym

Kiedy instalować szyny w zabudowie GK?

Zalecamy przygotowanie konstrukcji z profili lub osadzenie płyty osb w przestrzeni sufitu obniżanego już na etapie wykonywania zabudowy. Następnie szynę GK28 należy dopasować do kanału wyciętego w suficie jeszcze przed jego malowaniem. Docelowy montaż szyny najlepiej przeprowadzić już po ostatecznym wykończeniu i pomalowaniu powierzchni sufitu, gdy wnętrze będzie czyste, bez kurzu budowlanego. Profile pozostaną czysty, a gładka powierzchnia zapewni najlepsze właściwości do cichego ślizgania się suwaków z zasłonami lub firanami.

Szerokie kołnierze ukrywają ewentualne nierówności przyciętych płyt

Profile GK28 dostarczamy dokładnie na wymiar lub w odcinkach o długości 600 cm

Tkaniny można zawieszać na suwakach, taśmach Wave lub agrafkach

Warto wcześniej przygotować kanał w suficie, by po pomalowaniu tylko przykręcić szynę