Karnisze elektryczne do okien wysokich

To komfortowa obsługa długich zasłon i firan w wysokich wnętrzach

Wysokie okna, biegnące przez dwie kondygnacje salonu lub wnętrza z antresolą wymagają sprawdzonych i niezawodnych systemów do zasłon i firan.

Waga tkanin wynikająca z dużej powierzchni okien oraz umiejscowienie napędu karnisza sprawiają, że nawet drobna naprawa lub zmiana ustawień napędu w przyszłości może wymagać rozstawienia rusztowania. Wiąże się to z przygotowaniem miejsca i zabezpieczeniem podłogi wzdłuż okien czyli odsunięcie kanapy, dużych donic oraz innych ciężkich elementów wyposażenia wnętrza. Lepiej tego unikać…

Zamiast narażać się wizyty serwisowe warto od razu zastosować odpowiednie szyny i trwałe paski przenoszące napęd oraz wzmocnione komponenty karniszy elektrycznych.

Wysokie zasłony

Dopasowanie zasłon do zainstalowanych karniszy elektrycznych powinno odbywać się już po montażu szyn do sufitu. Zasłony wysokie są wymagające. Może być konieczne znalezienie kompromisu między funkcjonalnością zasłon, a projektem aranżacji. Tkaniny w takich wnętrzach dość mocno rozkloszowują się na dole. Oprócz tego, w wysokich oknach mogą częściowo zasłaniać widok. Dlatego, już na etapie projektu szyn elektrycznych należy wymiar wnęki okiennej zestawić z niezbędną ilością miejsca jaka będzie potrzebna do parkowania tkanin zasłonowych. Projekt zasłon powinien określać sposób ich zawieszania na systemie Wave lub haczykach regulowanych Microflex. Te wszystkie ustalenia rzutują na szerokości wnęk sufitowych lub rozstaw maskownic. Ułatwią  prace wykończeniowe i wpłyną na końcowy efekt wysokich zasłon w Twoim domu.

Chcesz omówić temat karniszy elektrycznych i szycia zasłon do okien wysokich?

Skontaktuj się z nami. Poznasz zasady rozmieszczenia szyn, miejsca doprowadzenia przewodów, sposoby szycia i zawieszania wysokich zasłon

Napędy zasłon elektrycznych to świetne rozwiązanie!

Z naszych doświadczeń wynika, że wiele projektów wciąż nie uwzględnia odpowiedniej przestrzeni do swobodnego działania i parkowania zasłon automatycznych w wysokich wnętrzach.

Już na etapie budowy lub remontu możesz dowiedzieć się  jak przygotować sufit i instalacje.  Po wykończeniu wnętrz i montażu karniszy elektrycznych – korzystanie z długich, ciężkich zasłon będzie przyjemne i bezawaryjne.