Karnisze elektryczne fazowe AOK M.755 do automatyki i modułów smart

Duży moment obrotowy 1,5 Nm, niska głośność < 30 dB, atrakcyjna cena – to wyróżnia elektryczne napędy karniszy AOK

Właśnie takich wszechstronnych karniszy elektrycznych poszukują użytkownicy!
Napędy w wersji fazowej z dodatkowym stałym zasilaniem (5 przewodów) mogą obsługiwać szyny proste lub gięte. Zasłony mogą być przesuwane na jedną lub na dwie strony.

To bardzo dobre i ciche rozwiązanie do sterowania czy też modułów smart home, które wymagają urządzeń podłączanych fazowo (L1, L2, N, PE)
Dodatkowy piąty przewód zasilający (L3) odpowiada za uruchamianie zasłon pilotem lub pociągnięciem za tkaninę. Poznaj napęd do sterowania z KNX/EIB

Charakterystyka Aok M.755

  • 65 kg – maksymalne obciążenie tkaniną
  • <30 dB – głośność pracy napędu
  • 18 cm/sek. – prędkość przesuwania zasłon
  • 65 W – moc znamionowa
  • 433.92 MHz – odbiornik radiowy RF
  • 2 gniazda 'dry contact’ RJ12
  • 293 mm x 68 mm x 53 mm – wymiary napędu

Pod obudową ukryty jest odbiornik fal radiowych zdalnego sterowania RF. Przede wszystkim przeznaczony jest do komunikacji z pilotem. Ponadto umożliwia obsługę bezprzewodowym włącznikiem ściennym lub z aplikacji Smart Life. Do tego potrzebna jest dodatkowa centralka Smart Hub

W dolnej części silnika znajdą się dwa gniazda sterowania bezpotencjałowego 'dry contact’. Są one również przeznaczone do pracy z interfejsem RS-485.
Dodatkowo gniazda RJ12 mogą służyć do  synchronicznego uruchamiania dwóch napędów pracujących na jednej szynie (TANDEM). Niewątpliwie taki zestaw obsłuży znacznie cięższe tkaniny.

Wszechstronne zastosowanie

Smart Home – Instalacje KNX – RS 485 – Dry Contact – RF 433.92 MHz – TUYA Smart Hub

Karnisze elektryczne sterowane z KNX

Napędy fazowe, 5-cio przewodowe

Karnisz elektryczny 230V i roleta elektryczna

Zasłony na szynach giętych pod kątem

Zasłony na szynach giętych – okno narożne

Steruj zasłonami z Apple HomeKit

Zasłony z fazowym napędem elektrycznym mogą być obsługiwane z Apple HomeKit! Na życzenie wyposażamy nasze karnisze elektryczne w certyfikowany moduł, który umożliwia uruchamianie zasłon w aplikacji Apple Home. Funkcje centralki komunikującej się z modułem realizują: Apple iPad, Apple TV lub opcjonalnie Apple HomePod. Jeśli masz jedno z tych urządzeń to integracja zasłon z innymi urządzeniami czy np. elektrycznymi roletami rzymskimi z modułem Apple HomeKit ułatwi i zautomatyzuje ich obsługę w Twoim domu. Będziesz mógł sterować osłonami okiennymi za pomocą scen, komend głosowych poprzez asystenta Siri lub bezpośrednio z urządzeń iOS. Wszystko z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Sterowanie fazowo-radiowe

Dodatkowo uruchomienie pociągnięciem za tkaninę i gniazda do sterowania impulsem bezpotencjałowym

W tym cichym i mocnym napędzie zastosowano unikalne rozwiązanie łącząc możliwość przewodowego sterowania fazami np z modułów smart home czy też poprzez wbudowany odbiornik radiowy. Dodatkowo napęd wyposażony jest w gniazda dry contact i funkcję uruchamiania pociągnięciem za zasłonę LIGHT TOUCH
Po skonfigurowaniu z centralką Tuya Smart Hub karnisze mogą być widoczne w aplikacji Smart Life na smartfonie lub tablecie. W rezultacie otwiera to możliwość komunikacji głosowej przez Google Home Assistant lub Amazon Alexa. Na koniec, jest możliwość skonfigurowania bezprzewodowego pilota z precyzyjnym pozycjonowaniem zasłon. Sześciokanałowy pilot steruje osobno każdym napędem, kilkoma wybranymi lub wszystkimi zasłonami jednocześnie.

Funkcje karniszy elektrycznych AOK

Na przykładzie napędu do zasłon Aok M.755
 • STEROWANIE wbudowany odbiornik radiowy dla pilotów i włączników bezprzewodowych RF,
 • STEROWANIE fazowe typowe 4 przewody
 • STEROWANIE pociągnięciem za zasłonę
 • STEROWANIE bezpotencjałowe z 2 portów RJ-12 'dry contact’!
 • STEROWANIE Tuya Smart, z aplikacji Life Smart
 • BEZPIECZEŃSTWO (stop on block) – wyłączenie napędu po napotkaniu oporu
 • KOMFORT  (light touch) – wystarczy przesunąć tkaninę o 5 cm by załączyć silnik.
 • MIĘKKI START/STOP – uruchomienie nie powoduje szarpnięcia zasłon
 • FUNKCJONALNOŚĆ- (manual operation) – obsługa manualna przy braku prąd

W wersji AM.95.5 możliwa jest regulacja prędkości przesuwu zasłon 10, 12,5 lub 16 cm/sek

Karnisze sterowane przez Wi-Fi

Tuya Smart Sterownik + aplikacja Smart Life

Centralka dedykowana do napędów AM pozwala na komfortową obsługę karniszy elektrycznych / rolet / rolet rzymskich poprzez aplikację mobilną SMART LIFE.
Po zainstalowaniu apki na smartfonie i dodaniu urządzeń do centralki z dostępem do lokalnej sieci Wi-Fi możemy sterować urządzeniami zarówno w domu jaki i przez Internet.
Aplikacja umożliwia sterowanie w czasie rzeczywistym, automatyczne otwieranie lub zamykanie zasłon o ustalonych porach – według kalendarza lub scenariusza.
Centralka może uruchamiać napędy na podstawie danych dostarczanych do urządzenia np. z czujników temperatury lub nasłonecznienia.
Komunikacja radiowa z karniszami i osłonami okiennymi RF-433,92 MHz, dostęp do Internetu Wi-Fi 2.4 GHz 802.11 b/g/n, Wymiary obudowy 70x70x27mm. Zasilanie 5V/1.0A.

Maksymalne obciążenie tkaniną

Napędy są ciche i mocne! Sprawdź z jakim obciążeniem dają sobie radę:

Tandem to dwa napędy pracujące na jednej szynie z rozsuwaniem kurtynowym, których synchroniczne połączenie umożliwia obciążenie szyny prostej do 87 kg!
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące karniszy elektrycznych

Okablowanie karniszy elektrycznych

Podłączenie karnisza M.755 z napędem fazowo-radiowym

Realizacje

Szyny 20×20 z napędem M.755

Aplikacja Smart Life

Dowiedz się więcej jak sterować karniszami z aplikacji