Sterowanie Somfy dla karniszy elektrycznych, żaluzji i rolet

Sterowanie karniszami elektrycznymi, żaluzjami i roletami marki Somfy to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia komfort i wygodę użytkowania w domach i biurach. Systemy Somfy wykorzystują zaawansowane technologie do automatyzacji otwierania i zamykania rolet, żaluzji oraz karniszy, co pozwala na łatwą regulację światła i temperatury w pomieszczeniach. Użytkownicy mogą sterować nimi za pomocą pilota, smartfona lub tabletu, a także integrować z systemami inteligentnego domu, co umożliwia automatyczne dostosowanie osłon okiennych do pory dnia, warunków pogodowych czy obecności w domu. Dzięki temu rozwiązania Somfy nie tylko zwiększają komfort życia, ale także pomagają w oszczędzaniu energii i zapewniają większą prywatność oraz bezpieczeństwo.

Sterowania radiowe

Jak sterować karniszami elektrycznymi oraz roletami, żaluzjami i innymi osłonami okiennymi z napędem Somfy IO lub Somfy RTS?

Piloty radiowe Situo

Piloty Somfy Situo są kontynuacją do niezawodnych sterowników Telis. Nawiązują do ich technicznej sprawności. Od lat piloty obsługują na całym świecie: rolety wewnętrzne, żaluzje, karnisze elektryczne oraz inne urządzenia z napędami elektrycznymi Somfy.
Nadajniki radiowe Somfy Situo Pure, Arctic, Natural oraz Iron występują w wersjach iO i RTS. Dostępne są w wersji 1-kanałowej lub 4-kanałowej.

Piloty Somfy Situo z rolką do ustawiania żaluzji

Piloty Somfy Situo umożliwiają komunikację z odbiornikami i napędami sterowanymi technologią io-homecontrol®. To protokół komunikacyjny przeznaczony do mieszkań i domów. System io-homecontrol® to bezprzewodowa technologia dwukierunkowa zapewniająca wygodę użytkowania, globalne zarządzanie domem, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Situo to także piloty RTS oraz Variation z rolką do precyzyjnego ustawiania nachylenia lameli w żaluzjach elektrycznych.

Broszura o pilotach iO Somfy Situo | Elektryczne.eu

Nadajniki ścienne - wielokanałowe

Komunikacja bezprzewodowa iO lub RTS. Somfy Smoove 2- lub 4-kanałowe.

Bezprzewodowe włączniki ścienne Somfy Smoove zostały wyposażone intuicyjne w obsłudze 2 lub 4 podświetlane przyciski wyboru. Proste i czytelne rozwiązanie umożliwia sterowanie jednym lub kilkoma dowolnymi  napędami jednocześnie, Włączniki Smoove z czerwonym podświetleniem przycisków dedykowane są do obsługi napędów elektrycznych z odbiornikiem RTS, a podświetlane na zielono obsługują technologię Somfy iO

Nadajniki ścienne - jednokanałowe

Komunikacja bezprzewodowa iO lub RTS. Somfy Smoove Origin oraz Somfy Smoove O/C

Oprócz koloru białego, srebrnego i czarnego są także nawiązujące do drewna. Włączniki ścienne Somfy Smoove RTS mm można także instalować w ramkach innych producentów. Smoove pasuje do osprzętu o wewnętrznym wymiarze 50×50 mm

A może sterowanie smartfonem?

Masz już bezprzewodowy włącznik lub pilot Somfy? To może czas na centralkę Somfy TaHoma Switch? Po podłączeniu jej do internetu uzyskasz możliwość zdalnego sterowania karniszami elektrycznymi, roletami rzymskimi lub innymi osłonami elektrycznymi tj. żaluzje drewniane czy rolety rolowane. Dowiedz się jak łatwo można zautomatyzować i rozszerzyć funkcjonalność sterowania radiowego

Zdalne sterowanie? Wystarczy dodać IZYMO!

Odbiornik i nadajnik IZYMO io mogą sprawić, że karnisze elektryczne, rolety, żaluzje oraz oświetlenie sterowane dotychczas tylko z przełączników ściennych staną się sterowane zdalnie, także przez Internet dzięki Somfy io-homecontrol®

Odbiornik IZYMO Io (1822650)
On / Off

Odbiornik Somfy IZYMO io On/Off pozwala na łatwe dodanie oświetlenia lub innego wyposażenia elektrycznego o mocy do 2000W do zdalnej obsługi za pomocą lokalnych nadajników serii io-homecontrol® lub z urządzeń mobilnych poprzez Somfy TaHoma.

Odbiornik IZYMO Io (1822661)
Do rolet i karniszy

Somfy IZYMO SHUTTER io to niewielkie urządzenie, które wzbogaci karnisz, żaluzję, roletę z napędami fazowymi o funkcję sterowania bezprzewodowego. Wystarczy dodać pilota io lub przypisać do centrali Somfy TaHoma – by można uruchamiać osłony zdalnie, automatycznie lub według ustalonego harmonogramu.

Nadajnik IZYMO Io (1822628)
On / Off

Nadajnik IZYMO io szybko przekształci zwykły włącznik ścienny w kontroler urządzeń sterowanych w technologii io lub uruchomi scenariusz w centrali TaHoma – bez sięgania po aplikację. Nadajnik po zamontowaniu w puszce podtynkowej zasilany jest bateryjnie.

Nadajnik Smoove io
(1822651)
Lighting

Bezprzewodowy nadajnik Somfy io z serii Smoove. Idealny by sterować oświetleniem z dowolnego miejsca w domu. Może obsługiwać odbiorniki serii IZYMO oraz współpracować z urządzeniami typu 'plug’. Nie wymaga wcześniejszej instalacji puszki – jest płaski zasilany baterią.