Sterowania radiowe

Jak sterować karniszami elektrycznymi oraz roletami, żaluzjami i innymi osłonami okiennymi z napędem Somfy io lub Somfy RTS? Oto nowości!

Nowe piloty radiowe Situo

Piloty Somfy Situo są nawiązaniem do niezawodnych sterowników TELIS, które bezawaryjnie, od wielu lat obsługują na całym świecie: rolety wewnętrzne, żaluzje, karnisze elektryczne oraz inne urządzenia z napędami elektrycznymi Somfy.
Nadajniki radiowe Somfy Situo występują w wersjach io i RTS i dostępne są jako sterowniki 1-kanałowe lub 4-kanałowe w wykończaniach: Pure, Arctic, Natural oraz Iron.

Piloty Somfy Situo z rolką do ustawiania żaluzji

Piloty Somfy Situo umożliwiają komunikację z odbiornikami i napędami sterowanymi technologią io-homecontrol®. To protokół komunikacyjny przeznaczony do mieszkań i domów. System io-homecontrol® to bezprzewodowa technologia dwukierunkowa zapewniająca wygodę użytkowania, globalne zarządzanie domem, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Situo to także piloty RTS oraz Variation z rolką do precyzyjnego ustawiania nachylenia lameli w żaluzjach elektrycznych.

Broszura o pilotach iO Somfy Situo | Elektryczne.eu

Nadajniki ścienne - wielokanałowe

Komunikacja bezprzewodowa iO lub RTS. Somfy Smoove 2- lub 4-kanałowe.

Bezprzewodowe włączniki ścienne Somfy Smoove zostały wyposażone intuicyjne w obsłudze 2 lub 4 podświetlane przyciski wyboru. Proste i czytelne rozwiązanie umożliwia sterowanie jednym lub kilkoma dowolnymi  napędami jednocześnie, Włączniki Smoove z czerwonym podświetleniem przycisków dedykowane są do obsługi napędów elektrycznych z odbiornikiem RTS, a podświetlane na zielono obsługują technologię Somfy iO

Nadajniki ścienne - jednokanałowe

Komunikacja bezprzewodowa iO lub RTS. Somfy Smoove Origin oraz Somfy Smoove O/C

Oprócz koloru białego, srebrnego i czarnego są także nawiązujące do drewna. Włączniki ścienne Somfy Smoove RTS mm można także instalować w ramkach innych producentów. Smoove pasuje do osprzętu o wewnętrznym wymiarze 50×50 mm

Zdalne sterowanie? Wystarczy dodać IZYMO!

Odbiornik i nadajnik IZYMO io mogą sprawić, że karnisze elektryczne, rolety, żaluzje oraz oświetlenie sterowane dotychczas tylko z przełączników ściennych staną się sterowane zdalnie, także przez Internet dzięki Somfy io-homecontrol®

Odbiornik IZYMO Io (1822650)
On / Off

Odbiornik Somfy IZYMO io On/Off pozwala na łatwe dodanie oświetlenia lub innego wyposażenia elektrycznego o mocy do 2000W do zdalnej obsługi za pomocą lokalnych nadajników serii io-homecontrol® lub z urządzeń mobilnych poprzez Somfy TaHoma.

Odbiornik IZYMO Io (1822661)
Do rolet i karniszy

Somfy IZYMO SHUTTER io to niewielkie urządzenie, które wzbogaci karnisz, żaluzję, roletę z napędami fazowymi o funkcję sterowania bezprzewodowego. Wystarczy dodać pilota io lub przypisać do centrali Somfy TaHoma – by można uruchamiać osłony zdalnie, automatycznie lub według ustalonego harmonogramu.

Nadajnik IZYMO Io (1822628)
On / Off

Nadajnik IZYMO io szybko przekształci zwykły włącznik ścienny w kontroler urządzeń sterowanych w technologii io lub uruchomi scenariusz w centrali TaHoma – bez sięgania po aplikację. Nadajnik po zamontowaniu w puszce podtynkowej zasilany jest bateryjnie.

Nadajnik Smoove io
(1822651)
Lighting

Bezprzewodowy nadajnik Somfy io z serii Smoove. Idealny by sterować oświetleniem z dowolnego miejsca w domu. Może obsługiwać odbiorniki serii IZYMO oraz współpracować z urządzeniami typu 'plug'. Nie wymaga wcześniejszej instalacji puszki – jest płaski zasilany baterią.

Sterowanie radiowe RTS do rolet i karniszy elektrycznych

CONNEXOON Window RTS to niewielkie urządzenie stworzone do sterowania poprzez smartfon lub tablet okiennymi systemami osłon przeciwsłonecznych.

Dlaczego lubimy Connexoon?

 • Connexoon Window RTS pozwala na automatyczne lub zdalne sterowanie napędami wyposażonymi w odbiornik RTS w ramach tzw. konceptu okiennego (tj. rolety, żaluzje, rolety rzymskie, rolety materiałowe oraz karnisze zasłonowe) przy użyciu smartfona. To rozwiązanie umożliwia w łatwy sposób zdalną obsługę systemów osłonowych pracujących w technologii RTS z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do internetu.
 • Connexoon Window RTS może sterować oświetleniem Philips HUE
 • Przypisanie osłon i kaniszy do 4 trybów pracy:
  1. „Jestem w domu” (np. otwarcie rolet, rozsunięcie zasłon)
  2. „Wychodzę” (np. załączenie automatyki czasowej, zamknięcie rolet)
  3. „Zabezpieczenie przeciwsłoneczne” (np. wyłączanie symulacji obecności i automatyki słonecznej)
  4. „Prywatność” (wyłączanie automatyki: czasowej, słonecznej oraz temperatury).