Somfy Movelite

Movelite to komfortowy napęd Somfy w przystępnej cenie.
Funkcjonalność i wygoda nie muszą być luksusem.

Movelite to marka napędów Somfy zapewniających komfort i funkcjonalność obsługi zasłon o wadze do 35 kg, Trzy typy sterowania: fazowe, bezpotencjałowe tzw. 'dry contact’ oraz radiowe pozwalają na uruchomienie zasłon pilotem, smartfonem lub poprzez pociągnięcie tkaniny.

Napędy Movelite są wyposażone w niezbędne funkcje, które sprawiają, że zakup gwarantuje korzystną proporcję jakości do ceny. Movelite RTS są chętnie wybierane do szyn zasłonowych o długości nawet do 10 metrów. Po skonfigurowaniu z jednym z wielu sterwoników radiowych RTS / io pozwalają cieszyć się ich użytkownikom z wygody jaką daje zdalna obsługa firan i zasłon.

Karnisze elektryczne SOMFY przeznaczone są do instalacji przez profesjonalistów, ponieważ ze względu na ich specyfikę techniczną oraz konieczność konfiguracji napędu z szyną i sterownikami niezbędna jest specjalistyczna wiedza. W celu zapewnienia zgodności z wymogami oferujemy usługi montażu przez wykwalifikowane osoby z uprawnieniami elektrycznymi.

Warto wybrać Somfy

Przystępna cena, funkcjonalność, komfort, wygoda, łatwa obsługa
 • napęd elektryczny 230V, 0,6 Nm
 • gniazdo RJ12 do sterowania automatyką
 • wbudowany odbiornik radiowy RTS
 • pociągnięcie zasłon załącza napęd
 • ulubione położenie komfortowe 'my’
 • stała prędkość przesuwania: 15 cm/sek.
 • ręczna obsługa w przypadku braku zasilania

Zestawienie napędów

Sterowanie: fazowe WT, bezpotencjałowe DCT, radiowe RTS

Cechy wspólne:

 • miękki START
 • manualane przesuwanie zasłon w przypadku braku zasilania
 • rozsuwanie zasłon:jednostronne – boczne lub
  dwustronne – kurtynowe
 • szyna 30 x 25 mm
 • możliwość zawieszania zaslon an haczykach regulowanych lub systemie Wave / Ripple Fold

Somfy Movelite 35 WT

Zasilanie: 230 V AC
Sterowanie fazowe: tak
Sterowanie dry contact: nie
Odbiornik radiowy RTS: nie
Krańcówki: automatyczne, przeciążeniowe
Funkcja Touch Motion: nie
Prędkość przesuwania zasłon: 15 cm/sek.
Moment obrotowy: 35 DCT – 0,6 Nm
Maksymalny ciężar tkaniny na szynie o dł. 10m – 35 kg
Gniazdo sterujące: RJ12 wyłącznie do regulacji napędu
Bezpieczeństwo: CE
Gwarancja producenta 5 lat

Somfy Movelite 35 DCT

Zasilanie: 230 V AC
Sterowanie fazowe: nie
Sterowanie dry contact: tak
Odbiornik radiowy RTS: nie
Krańcówki: automatyczne, elektroniczne
Funkcja Touch Motion: tak
Prędkość przesuwania zasłon: 15 cm/sek.
Moment obrotowy: 35 DCT – 0,6 Nm
Maksymalny ciężar tkaniny na szynie o dł. 10m – 35 kg
Gniazdo sterujące: RJ12
Bezpieczeństwo: CE
Gwarancja producenta 5 lat

Somfy Movelite 35 RTS

Zasilanie: 230 V AC
Sterowanie radiowe: tak
Sterowanie fazowe: nie
Sterowanie dry contact: tak
Odbiornik radiowy RTS: wewnętrzny wbudowany
Krańcówki: automatyczne, elektroniczne
Funkcja Touch Motion: tak
Prędkość przesuwania zasłon: 15 cm/sek.
Moment obrotowy: 35 RTS – 0,6 Nm
Maksymalny ciężar tkaniny na szynie o dł. 10m – 35 kg
Gniazdo sterujące: RJ12
Bezpieczeństwo: CE
Gwarancja producenta: 5 lat

Informacje techniczne

Dane techniczne i instrukcje do każdego typu sterowania Movelite

Jeśli zastanawiasz się czy warto instalować karnisze elektrycznie w Twoim domu czy biurze, zapewniamy Cię, że warto. O to najważniejsze korzyści, które, gdy poznasz – poczujesz, że nie warto z nich rezygnować.

Twoje zasłony zawsze będą wyglądały pięknie!

To rozwiązanie narzuca porządek i schludny wygląd zawieszonych tkanin. Marszczenie stanie się równe, żadna żabka się nie zerwie i zasłony będą wyglądały perfekcyjnie. Nawet proste tkaniny nabiorą szlachetnego uroku i będą prezentowały się doskonale. Koniec z zagnieceniami czy innymi uszkodzeniami tkanin wynikającymi z szarpania zasłon, .

Prawdziwa wygoda użytkowania

Jednym kliknięciem, bez wysiłku czy zacinających się ‘żabek’ przesuniesz nawet najcięższe lub wysoko zawieszone zasłony. Waga tkanin nie będzie już miała znaczenia, zaciemniające blackout’y lub nawet bardzo ciężkie welurowe zasłony z podszewką bez najmniejszego problemu przesunie optymalnie dobrany napęd elektryczny. Możliwe staje się komfortowe sterowanie tkaninami na długich bądź wysokich oknach tarasowych oraz oknach narożnych – biegnących przez dwie kondygnacje. Żaden manualny system nie pozwala tak łatwo i gładko korzystać z dekoracji okien. Dodatkowo, gdy jesteś tuż przy oknie możesz pociągnąć zasłonę by uruchomić napęd, który już dalej sam przesunie tkaniny w żądanym kierunku.

Dyskretna cisza

Karnisze elektryczne w trybie SILENT pozwalają cicho zaciemniać wnętrze i stają się doskonałym rozwiązaniem do zasłon w sypialni. Nie obudzą nikogo, nie będą odwracały uwagi, nie spowodują uciążliwego dla domowników hałasu.

Inteligentny dom lub biuro

Po zsynchronizowaniu z czujnikami pogodowymi napędy elektryczne zapobiegną przegrzewaniu się nasłonecznionych pomieszczeń, zaoszczędzisz na klimatyzacji i zapobiegniesz niszczeniu się mebli i tkanin. W pokojach z dużymi ekranami TV ciche kotary stworzą unikalną atmosferę sali kinowej.

Bezpieczeństwo

Zdalne sterowanie zasłonami sprawi, że mimo Twojej nieobecności w domu, jednym kliknięciem odsłonisz lub zasłonisz zasłony. Dzięki temu nie tylko zdalnie sterujesz zasłonami, ale sprawia to wrażenie, że ktoś przebywa wewnątrz – co np. podczas Twojego urlopu może odstraszać „nieproszonych gości”.

Oszczędzaj czas

Zamiast samodzielnie odsłaniać wszystkie okna pozwól by działo się to automatycznie. Zasłony codziennie mogą otwierać się rano, a wieczorem, gdy tylko zapadnie zmrok na zewnątrz same zadbają o prywatność domowników.

Możliwość dostosowania długości zasłon

Zdarza się, że po kilku dniach, czy nawet tygodniach od zawieszenia, tkaniny wydłużą się pod swoim ciężarem. Dzięki oferowanym przez nas regulowanym haczykom Microflex® wszywanym do zasłon łatwo można to skorygować – by ponownie znalazły się ponad podłogą.

Dyskretny urok luksusu.

Karnisze elektryczne to przede wszystkim wielka wygoda, zawieszone zasłony prezentują się pięknie, a użytkowanie tego rozwiązania jest przyjemne. Zamykające się automatycznie zasłony zawsze przyciągają uwagę gości innowacyjnością, elegancją i wskazują, że wyposażenie domu jest starannie dopasowane.

Poznaj karnisze ELEKTRYCZNE.eu

Na wymiar i kształt Twoich okien - na kazdy budżet!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o karniszach elektrycznych lub wycenić ich montaż  możesz skorzystać z formularza bezpłatnej wyceny