Automatyka Fibaro

Sterowanie przez internet – nie tylko karniszami elektrycznymi!

FIBARO Home Center poprzez komunikację Z-Wave umożliwia zdalne sterowanie elektrycznych: szyn do zasłon, karniszy, rolet, stor rzymskich, żaluzji, okien dachowych oraz innych osłon przeciwsłonecznych z napędem elektrycznym Somfy.

FIBARO inteligent Home

Centrale i urządzenia sterujace Z-Wave

FIBARO Home Center Lite

Centrala sterująca HCL

FIBARO Home Center 2

Centrala sterująca HC2

Fibaro Home Center kontroluje osłony okienne z napędem elektrycznym poprzez polecenia wysyłane smartfonem lub tabletem z aplikacji mobilnej.

 • OTWARCIE/ZAMKNIĘCIE elektrycznych osłon np. żaluzji, rolety lub zasłon.
 • USTAWIENIA POŚREDNIE OSŁON np. w pozycji 70% otwarcia.
 • SCENY, czyli zaprogramowane wcześniej ustawienia logiczne, czasowe, pogodowe lub uruchamiane z czujników np. ruchu, lub zmierzchu.
 • AKTUALNE POŁOŻENIE napędu.
 • ILOŚĆ ENERGII jaką pobrał każdy napęd.

Główne zalety Fibaro:

 • Bezprzewodowa komunikacja Fibaro Home Center i modułów sterujących urządzeniami tj.: rolety, napędy do zasłon, okna dachowe, etc.
 • Zarządzanie urządzeniami odbywa się za pomocą aplikacji Android lub IOS zainstalowanej na tablecie lub smartfonie.
 • Komunikacja pomiędzy urządzeniami może być prowadzona automatycznie np. w ramach zaprogramowanych scen.
 • Zainstalowane moduły sterujące znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa: kontrolują dostęp, sterują oświetleniem, współpracują z systemami alarmowymi. Mogą także wysłać powiadomienia o zagrożeniu np. pożarem lub zalaniem.
 • System automatycznie zbiera na bieżąco wiele informacji, np: temperatura wnętrza, zużycie energii elektrycznej oraz zasięg sieci Z-Wave.

Fibaro Home Center

Korzyści dla użytkownika: bezpieczeństwo i oszczędności

Systemy automatyki Fibaro stają się coraz chętniej wybieranym systemem spośród bezprzewodowych rozwiązań typu Smart Home. Główne zalety Fibaro to szeroki asortyment czujników i urządzeń Z-wave oraz przyjazna w obsłudze aplikacja.

Korzyści z zainstalowania systemu pojawiają się tuż po pierwszym uruchomieniu.Instalacja modułów jest mało inwazyjna, jednak czasem wymaga powiększenia miejsca dla modułu np. pod istniejącym podtynkowym włącznikiem ściennym lub gniazdem 230V. Po konfiguracji systemu i tzw. asocjacji modułów sieci Mesh można w pełni cieszyć się wieloma funkcjami poprawiającymi komfort użytkowania oraz obniżeniem rachunków za energię elektryczną.
Najczęściej system instalowany jest w nowych lub remontowanych mieszkaniach i energooszczędnych domach. Zainstalowane przez deweloperów systemy oparte na komunikacji Z-wave można coraz częściej spotkać także w nowych apartamentowcach i rezydencjach aktualnie już na całym świecie.

FIBARO Roller Shutter 2 – sterownik fazowy

Sterownik do rolet i karniszy

RGBW Controller – sterownik LED

Sterownik oświetlenia LED

FIBARO Wall Plug – sterownik gniazd 230V

Sterownik zasilania urządzeń 230V

Fibaro Flood Sensor – czujnik zalania

Czujnik zalania

Zalety automatyki Fibaro

sterowanie centralą, czyli sterowanie urządzeniami w domu, może odbywać się zdalnie z dowolnego miejsca na świecie posiadającego dostęp do internetu

 • przyjazna i intuicyjna w obsłudze aplikacja iOS lub Android
 • możliwość komunikacji z centralką poprzez polecenia głosowe
 • automatyczne działanie centrali Fibaro według zaprogramowanych scenariuszy, oparte na wielu parametrach oraz zainstalowanych czujnikach (zalanie, zadymienie, ruch) znacznie poprawia bezpieczeństwo.
 • dodawanie urządzeń, zmiana ustawień czy nowych scen nie stanowi problemu dla użytkownika dzięki intuicyjnemu interfejsowi,
 • Fibaro jest obecne na wielu rynkach na świecie, dzięki czemu system stale się rozwija i dopasowuje do stawianych przed nim potrzeb

Budowa domu, remont, aranżacje do dużych okien, ogrodów zimowych, świetlików, a także chęć zredukowania wydatków na ogrzewanie i klimatyzację to dobry moment, aby nawiązać bezpośredni kontakt z naszą firmą (Warszawa lub Łódź)

Proponowane przez nas systemy: rolety rzymskie i zasłony elektryczne, sterowane automatyką Fibaro, możemy zainstalować gdziekolwiek pojawia się taka potrzeba. Wystarczy telefon lub e-mail.

Skupiamy się na funkcjonalności i walorach użytkowych, ale nie ograniczamy zasięgu naszej oferty. Klientów zainteresowanych instalacją polecanych rozwiązań zachęcamy do spotkania bezpośrednio w miejscu instalacji. Oprócz prezentacji produktów omówimy także sposób prowadzenia przewodów czy też możliwości instalacji modułów. Gwarantujemy sprawdzone rozwiązania, ciche działanie napędów oraz kontakt z dekoratorami i pracowniami szycia zasłon w całej Polsce!